Denník N

Urobil si výskum na internete a vie, že svet zachráni Trump. Kto je QAnon Shaman, ktorý vtrhol do Kapitolu

Jake Angeli známy ako QAnon Shaman. Foto - TASR/AP
Jake Angeli známy ako QAnon Shaman. Foto – TASR/AP

Tí, ktorí chcú zachrániť Trumpa, už majú teóriu: QAnon Shaman je len herec.

V tom dave nebolo možné si ho nevšimnúť. Tvár mal pomaľovanú na modro, bielo a červeno, od pása hore ho zakrývali tetovania, na hlave mal kožušinu s rohmi, v jednej ruke mal americkú vlajku a v druhej megafón.

Jake Angeli, v konšpiračných kruhoch známy ako QAnon Shaman.

Ako mnohí ďalší Trumpovi prívrženci aj Angeli zareagoval na výkriky a volania odchádzajúceho amerického prezidenta na sociálnych sieťach, ktorý už pred niekoľkými dňami zvolával svojich fanúšikov na veľký protest naplánovaný na 6. januára s tým, že to „bude divoké“.

Pre 32-ročného Angeliho z Arizony to nebola premiéra. Svoju kožušinu s rohmi na hlave mal už minulý rok, keď v rozhovore vysvetľoval, akú rolu Donald Trump zohráva v boji proti pedofilnej klike (angl. označenie tohto tajného spolku je cabal), ktorá vládne svetu a obchoduje s deťmi.

To je totiž presne to, čomu Angeli verí. Je stúpencom QAnonu, ktorý sa už nedá označiť za obyčajnú konšpiračnú teóriu – stal sa totiž celou spleťou rôznorodých konšpirácií od antivaxerských teórií cez konšpirácie o koronavíruse SARS-CoV-2 až po

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americké voľby 2020

Donald Trump

Svet

Teraz najčítanejšie