Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Revolúcia v mene Lučanského sa nekoná

1. Na Lučanského pohrebe bolo päťsto ľudí 2. Polícia sľúbila kontroly, ale kto by sa ich bál 3. O špeciálnu prokuratúru zabojuje Lipšic a traja prokurátori

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Na Lučanského pohrebe bolo päťsto ľudí

Keď sa v posledných pár dňoch zdalo, akoby vlna uctievania legendy Milana Lučanského opadala, tak sa čakalo, či jej dá druhý dych piatkový pohreb v Štrbe. Teraz, keď už je známe, že na pohrebe bol jeden Kaliňák plus päťsto ľudí, tak sa zdanie mení na skutočnosť.

Zároveň sa v blízkej budúcnosti neukazuje žiadny iný viditeľný bod, ktorý by ešte mohol úpadok vášní zvrátiť.

Kolíkovej efekt. Tento vývoj je skôr logický, hoci ešte takto pred týždňom to vyzeralo, že Lučanského samovražda spustí menšiu revolúciu. Medzitým sa však stalo niekoľko vecí, ktoré pôsobili proti vzniku legendy a stupňovaniu napätia.

V prvom rade to bolo počínanie ministerky spravodlivosti. Vecný tón a otvorenosť, ktorú Mária Kolíková preukázala, aj keď pozvala do svojej vyšetrovacej komisie reprezentantov konšpirátorsko-martýrskeho prúdu –Denisu Sakovú, Mariana Kotlebu a poslanca Smeru, mali silný neutralizačný efekt.

Márne hľadanie. Výrazne sa to prejavilo po zasadnutí parlamentného vyšetrovacieho výboru, ktorý zvolala opozícia. Po ňom prevládol dojem, že ani pri najväčšej snahe sa na samovražde Milana Lučanského nedarí nájsť žiadna silnejšia pochybnosť, ktorá by akokoľvek podporovala lži a konšpirácie rozširované podfukármi typu Roberta Fica či Milana Žitného.

Dokonca ani lišiacke zahmlievanie o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

   Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

   Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

   Komentáre

   Teraz najčítanejšie