Denník N

Holý dostal na cestovanie za rodinou výnimku od Mikasa. Išlo o jednorazovú výnimku a už neplatí, tvrdí vicepremiér

Foto - TASR
Foto – TASR

Po troch týždňoch otázok, či mal podpredseda vlády po návrate z Veľkej Británie negatívny test, hlavný hygienik povedal, že Štefan Holý od neho dostal výnimku.

V polovici decembra mali pozitívne testy na koronavírus piati členovia vlády. Medzi nimi aj podpredseda vlády Štefan Holý zo Sme rodina. Ministri predpokladali, že sa nakazili na rokovaniach kabinetu, ktoré boli v tom týždni dve – 14. a 16. decembra. Tesne pred nimi, konkrétne 13. decembra, sa Holý vrátil z Veľkej Británie.

Denníku N to potvrdil Holý 21. decembra. „Je všeobecne známe, že moja rodina žije vo Veľkej Británii. Ak mi to moje pracovné povinnosti dovoľujú, snažím sa tak ako každý otec rodiny tráviť čas s rodinou,“ odpísal na SMS správu. Na dodatočné otázky, či mal čerstvý PCR test alebo výnimku, už neodpovedal. Ďalšie tri týždne už neodpovedal na žiadne otázky.

Teraz sa ukázalo, že PCR test mať nemusel. Úrad hlavného hygienika v piatok pre Markízu potvrdil, že podpredseda vlády má výnimku, a teda nebola preňho povinná karanténa ani nový PCR test. Výnimka mu mala platiť od 20. novembra.

Podpredseda vlády Holý v sobotu reagoval, že výnimka mu už neplatí a bola len jednorazová. „Jednorazovú výnimku od hlavného

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

 • na očkovanie sa už môžu registrovať ľudia nad 75 rokov
 • výsledky plošného testovania zatiaľ nezverejnili
 • končí sa dnes, samosprávy však už zavreli veľkú časť odberných miest
 • od 27. januára sa bude treba preukazovať pri viacerých situáciách negatívnym testom
 • o týždeň bude testovanie pokračovať v polovici okresov s najhoršími výsledkami, oznámia ich po utorku
 • ZmenyOtázky a odpovedeMapyVýsledky

   Matovičova vláda

   Sme rodina

   Slovensko

   Teraz najčítanejšie