Denník N

Tance na hroboch

Robert Fico a Peter Pellegrini. Ilustračné foto - TASR
Robert Fico a Peter Pellegrini. Ilustračné foto – TASR

Pellegrini sa ospravedlní za zradu, urobí pokánie a boss ho vezme na milosť, lebo predsa vládnuť je opojné. Všetko je podľa nich lepšie ako Igor Matovič.

Autor je virológ

Nie je to až tak dávno, čo páni Fico, Kaliňák, Danko a Pellegrini po vražde Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej horlili nad nemorálnosťou opozície. Nemorálnosť spočívala v tom, že sa snažia vytĺcť politický kapitál z tragédie mladých ľudí. Opozícii na čele s Igorom Matovičom pritom vôbec nešlo o moc, len o pokus vrátiť Slovensku spravodlivosť a zbaviť ho tejto mafie, ako to správne nazval prezident Andrej Kiska. Vražda mladých ľudí pritom bola len dôsledkom vládnutia tejto mafie.

Situácia sa otočila. Tí istí páni teraz horlia a vypúšťajú síru na hlavy súčasnej koalície a osočujú ju z tanca nad samovraždou pána Milana Lučanského. Zámer je tu úplne iný. Túžba po návrate stratenej moci a túžba prekryť svoj strach, že sa pán Lučanský pridá ku kajúcnikom. Vôbec nejde o snahu vrátiť Slovensku dôstojnosť. Tú už dávno stratili v mori korupcie, ktorá sa odhaľuje takmer každý deň

Čo sa vlastne stalo? Pán Milan Lučanský nezvládol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre

Teraz najčítanejšie