Denník N

Sagan vyhral tretiu etapu Vuelty a oblečie is zelený dres

(twitter/tinkoff_saxo)
(twitter/tinkoff_saxo)

Peter Sagan zdolal v záverečnom špurte svojich najväčších konkurentov Nemca Johna Degenkolba i Francúza Nacera Bouhanniho.

Slovák Peter Sagan vyhral 3. etapu na cyklistických pretekoch Okolo Španielska. Jazdec Tinkoff-Saxo zvládol excelentne záverečný špurt na 158 km trati z Mijasu do Malagy, keď pred cieľovou páskou zdolal svojich najväčších konkurentov Nemca Johna Degenkolba z Giantu a Francúza Nacera Bouhanniho z Cofidisu.

Sagan sa zároveň obliekol do zeleného dresu pre najlepšieho jazdca v bodovacej súťaži, v ktorej vedie spoločne s Kolumbijčanom Estebanom Chavesom z austrálskeho tímu Orica GreenEdge. Ten si po pondelku udržal aj pozíciu na čele priebežnej klasifikácie.

Až tretia etapa španielskej Vuelty s cieľovým dojazdom v Malage bola na tohtoročnom podujatí výraznejšie atraktívnou aj pre šprintérov na čele so Saganom, Degenkolbom či Bouhannim. Prekážku predstavovalo len kilometrové stúpanie prvej kategórie približne v strede trate.

Pre Sagana to bol štvrté etapové víťazstvo na Vuelte. Vlani sa mu v Španielsku nepodarilo triumfovať, na pódium však vystúpil v drese Cannondale po prológu uplynulého ročníka a následne v 8. etape skončil tretí. V rokoch 2012 a 2013 na podujatí neštartoval, z jeho pohľadu však zostáva najúspešnejším rok 2011, keď vyhral tri etapy.

„Som šťastný za to víťazstvo aj za to, ako tím zapracoval. Musím kolegom poďakovať a dúfam, že všetci sú zdravotne v poriadku. Teší ma, že som to dokázal, je to veľmi pekný deň. Dnes sme išli prakticky len my a Orica. Odviedli sme výbornú robotu, hoci špurt bol vcelku dlhý. Bouhanni ma nechcel pustiť pred seba, ale vietor nás poháňal. Teší ma, že som to zvládol,“ povedal v rozhovore pre Eurosport Sagan.

Ďalšieho Slováka Petra Velitsa z BMC Racing klasifikovali v cieli na 68. priečke, jeho brat Martin (Etixx-Quick Step) finišoval 137. v poradí so stratou 74 sekúnd. V priebežnej klasifikácii je spomedzi tria slovenských cyklistov najvyššie 53. Peter Velits, M. Velits so Saganom sú na 135., respektíve 146. mieste.

 

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Vuelta a Espaňa

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie