Denník N

Vážený pán premiér Igor Matovič

Podľa posledného zverejneného údaja zo soboty mala pandémia na Slovensku už 7075 obetí. Foto N - Tomáš Benedikovič
Podľa posledného zverejneného údaja zo soboty mala pandémia na Slovensku už 7075 obetí. Foto N – Tomáš Benedikovič

Vaše spontánne a verbálne vynaliezavé reakcie na konanie partnerov, názorových protivníkov či dokonca odborníkov majú síce v sebe punc autentickosti, no to je len jeden z predpokladov potrebných na zvládnutie ťažkých situácií.

Vážený pán premiér Igor Matovič,

obraciame sa k Vám v pevnej viere, že nasledujúci otvorený list pochopíte správne. Nie je dôležité, či sme Vás volili alebo voliť budeme, ale ak sa aspoň zamyslíte nad tým, ako Vás vidíme my, naše spoločné šance na perspektívnu budúcnosť jednoznačne vzrastú.

Ste premiérom v neobyčajne ťažkých časoch. Sú veci, na ktoré máte talent, a zdá sa, že zásadné postoje, také zriedkavé vo vrcholovej politike na Slovensku, sú pevnou súčasťou Vašej hodnotovej výbavy. Za to si Vás primerane vážime. No je tu aj niekoľko hlbokých problémov spojených so štýlom vládnutia, aký uplatňujete.

Každý z nás vie, že je dôležité nielen to, čo robíme, ale aj to, ako to robíme. Tu Vám musíme otvorene a nahlas povedať, že to, ako zdôrazňujete, že Vám osobne záleží na každom jednom živote, zvládnutiu pandémie nepomáha. Už len týmto tvrdením staviate všetkých ostatných

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre

Teraz najčítanejšie