Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Pri hádke o testovaní nezbadali, že začína zaberať lockdown

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Prvá lepšia správa za štvrť roka. 2. Mal by očkovať, chce testovať. 3. Sudcovia napísali otvorený, ale prázdny list.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Prvá lepšia správa za štvrť roka

V piatok pribudlo do štatistiky obetí koronavírusu 102 ľudí a nemocnice sú stále plné covidových pacientov, zároveň sa však ukazujú prvé nesmelé náznaky, že lockdown pomáha. Zatiaľ by bolo trúfalé hovoriť o zlepšení situácie, ale už je možné povedať, že sa prestala zhoršovať. Aspoň posledných pár dní.

Menej nových prípadov. Naznačuje to hneď prvý graf, ktorý padne do oka pri sledovaní vývoja epidémie. Počet nových prípadov koronavírusu, ktorý hlásia každý deň všetky médiá, je ešte stále veľmi vysoký, ale konečne prestal stúpať. Okolo prelomu rokov nebolo výnimočné, že PCR testy odhalili viac ako štyritisíc nových prípadov, za posledný týždeň však nepadla ani jedna štyritisícka a hranica troch tisíc len jediný raz.

Naozaj dobrá správa. Počty nových prípadov sú však trochu zradná štatistika, pretože veľmi závisí od toho, koľko sa urobí za deň testov. A je pravda, že ich počet v posledných dňoch nevysvetliteľne klesal.

Preto sa treba pozrieť na to, aký

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie