Vlhová skončila v obrovskom slalome štvrtá, jej náskok v celkovom poradí sa zmenšil

Foto TASR - Martin Baumann
Foto TASR – Martin Baumann

Petra Vlhová obsadila štvrté miesto v obrovskom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore. Od pódiového umiestnenia ju delilo 12 stotín sekundy.

Slovenská lyžiarka zaostala za víťaznou Taliankou Martou Bassinovou o 1,58 sekundy. Druhá skončila Francúzka Tessa Worleyová (+0,80 s) a tretia bola Švajčiarka Michelle Gisinová (+1,46 s).

Gisinová dosiahla v obrovskom slalome najlepší výsledok v kariére. Švajčiarka je hlavnou súperkou Vlhovej v celkovom poradí, náskok Slovenky sa tak zmenšil o 10 bodov. Aktuálne má hodnotu 114 bodov.

Obrovský slalom je v rovnakom stredisku na programe aj zajtra. Prvé kolo sa v nedeľu začne o 9.15, druhé o 12.15.

Vlhová: Trochu som sa trápila

V Slovinsku sa rovnako ako vlani pre nedostatok snehu nesúťažilo v Maribore, ale v Kranjskej Gore na zjazdovke Podkoren, kde sa bežne konajú preteky mužov. Štartovalo sa o sedem bránok vyššie a lyžiarky sa museli vyrovnať so zľadovatelou strmou traťou.

„Necítila som sa v tom úplne ideálne, trošku som sa trápila. Pohoršila som si o jedno miesto, opäť je to štvrté miesto, ale zajtra máme nový deň. Budem sa snažiť oddýchnuť si a uvidíme, ako to pôjde,“ povedala v cieli Vlhová pre RTVS.

Tréner Magoni: Neviem, prečo nevíťazí

Vlhová v aktuálnej sezóne zatiaľ čaká na víťazstvo v obrovskom slalome. Z troch pretekov bola dvakrát tretia, raz obrovský slalom nedokončila. V Kranjskej Gore pridala štvrté miesto.

V tejto disciplíne bude už o mesiac v talianskej Cortine obhajovať titul majsterky sveta.

Aj tréner Livio Magoni pred podujatím hovoril, že od Vlhovej očakáva víťazstvá. „Neviem, prečo