Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Koaličný prípad Bittó Cigániková

Poslankyňa Jana Cigániková (SaS) v parlamente. Foto - TASR
Poslankyňa Jana Cigániková (SaS) v parlamente. Foto – TASR

1. Koalícia môže zo svojej slabiny urobiť výhodu. 2. Na prokuratúre chcú zničiť to, čo konečne začalo fungovať. 3. Referendové Pellegriniho útrapy a Ficovo chucpe.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Koalícia môže zo svojej slabiny urobiť výhodu

Politickými víťazmi korony môžu byť primátori, ale aj koaliční poslanci, ktorí sa odmietajú podieľať na mocenských zvrátenostiach, ktoré v parlamente čoraz viac pretláča OĽaNO.

Začneme základnou informáciou o stave pandémie na Slovensku. Nie je dobrá. Za pondelok pribudlo až 111 úmrtí na covid a po krátkom období poklesu odhalených nových prípadov sa krivka zas otočila. V nemocniciach je zároveň rekordný počet pacientov.

Počet nových prípadov nakazených by sa ešte dal pripísať tomu, že sa včera rozbehol Matovičov celoštátny skríning. Lenže to nevysvetľuje opäť plnšie nemocnice. Až najbližšie dni ukážu, či išlo o jednorazový výkyv, alebo nový a zlý trend.

Nie je to nová neznáma, ale bude čoraz nástojčivejšia. Kto na pandémii politicky zarobí? Ukazuje sa, že jednou kategóriou víťazov sa môžu stať predstavitelia samospráv, ktorí preukážu rozhodnosť a kompetentnosť. Zatiaľ sa zdá, že sa to týka primátorov veľkých miest, ako sú napríklad Trenčín, Nitra či Košice. Kým na celoštátnej úrovni často prevláda chaos, na úrovni miest to niekedy vyzerá omnoho civilizovanejšie. Ich vedeniam sa to môže v ďalších voľbách vrátiť.

Samosprávy sa napríklad niekde snažia suplovať nefungujúce objednávanie na testovanie a ZMOS im ponúka vlastnú aplikáciu, ktorá to dokáže zariadiť. Pre štát je to zlá vizitka, ale pre obyvateľov miest potenciálne dobrá správa.

Bittó Cigániková

Igor Matovič i OĽaNO ako strana asi opäť zúria po našom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Matovičova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie