Vyhorel, keď si na strednej uvedomil, že nebude druhý Hossa. Dvaja športovci a psychológ hovoria o svojich problémoch

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.
Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.
Triatlonista Richard Varga má po tridsiatke, no s vyhorením má skúsenosti už od strednej školy a čiastočne vyhorený sa cíti dodnes.
Hokejový reprezentant Branislav Rapáč má 27 rokov a od majstrovstiev sveta do 20 rokov trpí úzkosťami a nespavosťou. Problémy riešil tabletkami a neskôr aj so psychológom. Už mu je lepšie, ale stále to nie je ideálne.
Martin Miler je psychológ špecializujúci sa na vyhorenie, no sám v istom období kariéry vyhorel.
Všetci traja otvorene hovoria o svojom duševnom zdraví v najnovšej epizóde podcastu Traja o športe, ktorá je rozdelená na dve časti.
Dozviete sa aj:
- prečo je Peter Sagan vzorom zrelosti;
- prečo vo svete triatlonistu nie je bežné len tak ísť na kávu;
- prečo skôr vyhoríme vtedy, keď nás práca baví;
- aké chyby robia tréneri detí či
- ako sa dá prejsť vyhorením už počas strednej školy.
Bál sa rána, preto nezaspal
Rapáč prežíval najťažšie obdobie kariéry počas majstrovstiev sveta do 20 rokov. Jeho mama mala vrodenú chybu na srdci a čakala na strojček. On bol v tom čase v kempe pred šampionátom.
„Každý večer som zaspával s otázkou, či
Blahoželáme, máte dobrých priateľov!
Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ miler.martin@... je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.
Alebo môžete .