Denník N

Vysvetľujeme: Ako je možné, že Slovensko je v hre o MS v hokeji?

Zimný štadión Ondreja Nepelu. Foto N – Peter Kováč
Zimný štadión Ondreja Nepelu. Foto N – Peter Kováč

Vysvetľujeme je newsletter Denníka N pre mladých, ktorí nemusia rozumieť tomu, čo sa okolo nich deje, a pre rodičov, ktorí nemusia vedieť, ako sa o tom s nimi rozprávať. Vždy vo štvrtok v ňom rozoberáme jednu dôležitú spoločenskú tému.

Správu vybral a vysvetlil Tomáš Čorej

Všetko môže byť inak

„Nemôžem sa dočkať, kedy budú majstrovstvá sveta znova v Bratislave,“ žartoval pred dvomi rokmi fínsky útočník Toni Rajala.

Slovensko za organizáciu pochválil aj prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel, zároveň však dodal, že šampionát sa k nám tak skoro nevráti.

Všetko však môže byť inak – je reálnou alternatívou, že prestížny turnaj zorganizuje Slovensko už tento rok.

Aké možnosti prichádzajú do úvahy? Čo na to hovorí Bratislava a prečo by toto mesto bolo ideálne? A aké zápasy by sa u nás hrali?

Tri dôvody. Keď bieloruský prezident Alexandr Lukašenko zbadal šéfa IIHF Fasela, pridal do kroku a objal ho. „Ahoj, drahý,“ povedal mu pred zhruba týždňom podľa organizácie Atlantic Council.

Po tom, čo ich stretnutie vyvolalo vlnu kritiky, sa Fasel ospravedlnil. „Sám musím uznať, že to bolo trápne,“ konštatoval.

Bielorusko malo byť spolu s Lotyšskom jedným z dvoch organizátorov tohtoročných majstrovstiev sveta, no rada IIHF mu ich usporiadanie odobrala. Podľa Petra Břízu, ktorý je jej členom, mala tri základné pochybnosti.

„Tá prvá bola

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vysvetľujeme

Slovensko, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie