Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: V parlamente opäť úradujú legislatívni amatéri 

Rokovanie parlamentu s fóliou pre pozitívnych poslancov. Foto – NR SR
Rokovanie parlamentu s fóliou pre pozitívnych poslancov. Foto – NR SR

1. Čísla sú mierne lepšie, no očkovanie sa stále nezrýchlilo. 2. Zlé a ešte horšie nápady OĽaNO. 3. Budaja treba pochváliť, ale aj sledovať.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Aj vy môžete pomôcť prírode so Zelenou elektrinou od ZSE


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Čísla sú mierne lepšie, no očkovanie sa stále nezrýchlilo

Takmer tri týždne po silvestrovskom rozhodnutí vlády priniesol sprísnený lockdown opäť niekoľko pozitívnych výsledkov. Škoda len, že sa to nedá povedať o všetkých parametroch pandémie.

K plusom posledných desiatich dní patrí napríklad klesajúci počet pozitívnych prípadov, ktoré odhalili PCR i antigénové testy, a to aj napriek celoplošnému testovaniu. V stredu ich bolo spolu 3578.

Poteší aj to, že klesá pozitivita PCR testov, ktorá je aktuálne tesne pod 20 percentami, čo je však stále niekoľkonásobne viac, ako by malo byť. A pozitívny posun nastal aj inde: počet vyliečených stúpol o 4265 a počet hospitalizovaných mierne klesol na 3283.

Napriek tomu však nemocnice hlásia aj stagnáciu či dokonca negatívne posuny. Sedemdňový priemer úmrtí na covid sa drží približne na hodnote 80 mŕtvych denne. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti ležalo v stredu 255 ľudí a pľúcnu ventiláciu potrebovalo 319 pacientov, čo sú, žiaľ, stále rekordné čísla.

Nijako výrazne sa nepohlo ani očkovanie. Vakcínu síce v stredu dostalo ďalších 7403 ľudí, medzi nimi už aj seniori nad 85 rokov, no krivka počtu zaočkovaných v jednotlivých dňoch pripomína sínusoidu a krivka kumulatívneho grafu stále nemá tendenciu vystreliť prudko nahor.

2. Zlé a ešte horšie nápady OĽaNO

Nie je to síce také nápadné ako spor Igora Matoviča s Richardom Sulíkom, chyby pri zvládaní pandémie, odpísané diplomovky či návrat systému našich ľudí, ale celkom slušnú šancu dostať sa do zoznamu najväčších hrôz tohto volebného obdobia má aj spôsob, akým súčasná koalícia przní legislatívny proces.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie