Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Vrchol druhej vlny asi máme za sebou, ale nemocnice si ešte nevydýchli

1. Niektoré čísla sa zlepšujú. 2. Neveríme vakcínam, lebo neveríme vláde. 3. Krajniak sa vydal Orbánovou cestou a útočí na feministické organizácie.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Niektoré čísla sa zlepšujú

Na niektorých číslach konečne vidieť, že máme lockdown. Štatistiky o nakazených už ukazujú zlepšovanie, stav v nemocniciach zatiaľ nie. Nachádzame sa v situácii, keď už lockdown proti šíreniu vírusu viditeľne zaberá, ale nemocnice sú naďalej vystavené obrovskému tlaku.

Dobré správy sú, že sme krivku epidémie pravdepodobne zlomili, a ak sa situácia nebude zhoršovať, môžeme uvažovať o postupnom uvoľňovaní opatrení. Od 1. februára sa možno otvoria materské školy a prvý stupeň základných škôl. Do škôl by sa vrátili aj žiaci špeciálnych škôl, žiaci, ktorí sa nevedia učiť dištančne, a študenti končiacich ročníkov základných škôl, stredných škôl a odborných škôl. Uvoľňovanie by sa v ďalšom kole týkalo cestovania medzi okresmi, prechádzok v prírode, otvárania obchodov i lyžovania. Dovtedy nás však čakajú ešte ťažké dni.

Lekári na testoch. Počty hospitalizovaných stagnujú a lôžka pre pacientov, ktorí potrebujú pľúcnu ventiláciu, sú obsadené na vyše osemdesiat percent. Znamená to, že potrebujeme zdravotníkov viac ako kedykoľvek doteraz. My ich však práve využívame v takzvanom skríningu, pričom sa zase preukázalo, že naň nemáme dosť síl, keďže sme prijali pomoc z Poľska.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Plošné testovanie

Sme rodina

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie