Denník N

Focus: Hlas sa šplhá k 25 percentám. OĽaNO má 10 percent, spor premiéra so Sulíkom už pripravil o preferencie aj SaS

Súčasná parlamentná opozícia, teda Hlas, Smer a Kotlebova ĽSNS, by mali podľa posledného prieskumu v Národnej rade 84 poslancov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Podpora Hlasu sa šplhá k novým rekordom. Podľa januárového prieskumu Focusu, ktorý agentúra realizovala pre reláciu Na telo s Michalom Kovačičom televízie Markíza, by novú stranu Petra Pellegriniho volila už takmer štvrtina voličov.

Za Hlasom s preferenciami 24,3 percenta by s veľkým odstupom nasledovala koaličná Sloboda a solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Vo voľbách by dostala 13,3 percenta hlasov, čo je menej ako v decembri, keď preferencie SaS dosiahli takmer 16 percent.V pozvoľnom páde pokračuje hnutie OĽaNO premiéra Igora Matoviča

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Kotlebovci - ĽSNS

OĽaNO

Prieskumy preferencií

SaS

Sme rodina

Smer

Za ľudí

Slovensko

Teraz najčítanejšie