Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Premiér zvíťazil. Ani nie nad koronou, ale nad partnermi, samosprávami i občanmi

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovič skúma hranice svojej moci. 2. Hlasu pribúdajú percentá, ale nie spojenci. 3. Strašenie Pellegrinim zatiaľ ešte funguje. 

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Matovič skúma hranice svojej moci

Ďalšie celoplošné testovanie je takmer za nami a premiér Igor Matovič si môže vďaka pár skutočným i fiktívnym víťazstvám urobiť na pažbe niekoľko nových zárezov. Škoda len, že krajina z toho až tak veľa mať nebude. Vlastne, môže z toho vyjsť oslabená.

Fiktívne víťazstvo. Je dosť možné, že po skríningu sa už nedočkáme rečí o atómovke (tú predsa nemá zmysel zhadzovať na to isté miesto dvakrát), ale Matovič si určite nenechá ujsť príležitosť rozprávať o ďalšom slávnom víťazstve. Zvyknutí na jeho niekedy úplne klamlivú interpretáciu grafov môžeme od premiéra čakať to isté čo v novembri.

Podobne, ako vtedy úplne ignoroval najpravdepodobnejšiu možnosť, teda že zlepšujúce sa čísla sú výsledkom reštriktívnych opatrení, veľmi pravdepodobne neuzná ani význam silvestrovského lockdownu. Keď pred takmer tromi mesiacmi pripisoval znižovanie počtu nových prípadov koronavírusu plošnému testovaniu, nebude váhať a zmenu smeru krivky označí za výsledok jeho opakovania.

Toto je celkom jasne fiktívne víťazstvo. Dôležitejšie sú však tie skutočné.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Igor Matovič

Matovičova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Plošné testovanie

Komentáre

Teraz najčítanejšie