Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič hlási nové veľké víťazstvo, len aby teraz neprišla nová veľká katastrofa

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Skríning z januára 2021 v zrkadle testovania z novembra 2020. 2. Krízový vývoj u fašistov. 3. Úpadok mravov a odbornosti v koalícii.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Skríning z januára 2021 v zrkadle testovania z novembra 2020

Od pondelka 18. januára do pondelka 25. januára sa celoplošného testovania na covid zúčastnilo necelých 2,6 milióna obyvateľov. S pozitívnym výsledkom domov odišlo 30 556 z nich, to je 1,18 percenta. Najlepšia situácia je v okresoch Veľký Krtíš, Tvrdošín a Svidník, naopak, najhoršia v Topoľčanoch, Leviciach a Hlohovci. Celkovo je na tom horšie západ a juh Slovenska.

Výsledky ešte nie sú kompletné, nastanú v nich pohyby, no nemali by ich otočiť hore nohami.

Slovensko sa teraz rozdelí na dve polovice, pričom v horšej sa testovanie zopakuje, v lepšej to nebude potrebné. Premiér Igor Matovič aj minister zdravotníctva Marek Krajčí však radia, aby sa opäť uskutočnilo aj v lepších okresoch.

Predseda vlády prezentuje tieto výsledky ako veľký úspech. Počúvať ho je, akoby sme sa preniesli v čase na začiatok novembra 2020, keď sa uskutočnilo prvé kolo celoplošného testovania.

Aj vtedy padali spokojné slová, že sme z obehu stiahli desaťtisíce najinfekčnejších, že sme tým spomalili šírenie vírusu, že sme zachránili množstvo životov atď. Až na to, že po novembrovom experimente sa situácia zlepšila len na chvíľu, spoľahlivosť dát prestala existovať, to najhoršie prišlo vzápätí a v nemocniciach trvá dodnes.

Pretože sme nedokázali výsledky testovania efektívne využiť. Pretože premiér donekonečna opakoval, že riešením je buď testovanie, alebo lockdown. Lenže prvé nedokázal zabezpečiť a druhého sa bál, tak vyše mesiaca nerobil nič.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kotlebovci - ĽSNS

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Plošné testovanie

Voľba špeciálneho prokurátora

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie