Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič testuje odolnosť miest a obcí

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovič vo svojom živle. 2. Samosprávy proti vláde. 3. Načo taká veľmoc. 

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Matovič vo svojom živle

Igor Matovič je vo svojom živle. V stredu sa po rokovaní vlády postavil pred novinárov už s konečnými výsledkami druhého celoplošného testovania. Počas deviatich dní sa otestovalo menej ako tri milióny ľudí, pozitívnych bolo 1,24 percenta ľudí.

Počas prvého celoplošného testovania koncom októbra sa otestovalo 3,6 milióna ľudí, ale pozitivita bola nižšia – 1,06 percenta. Čisto technicky by to malo znamenať, že pri štyroch týždňoch trvajúcom lockdowne sme na tom stále o čosi horšie, ako sme boli na jeseň.

Fakt, že na tom nie sme dobre, ukazujú stále preplnené nemocnice. Ale pri nepresnosti AG testov a totálnej hmle po celoplošnom testovaní sa nedá objektívne povedať, kde presne sa nachádzame. Nevie to ani minister zdravotníctva Marek Krajčí, ani premiér Igor Matovič.

Veľmi dobre vieme, že situácia sa začala postupne zlepšovať ešte pred manévrami vďaka lockdownu. A je zrejmé, že Matovič poučený vývojom z jesene neurobí rovnakú chybu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Plošné testovanie

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie