Denník N

Len s pozvánkou a zariadením od Applu. Clubhouse staví na exkluzivitu a prísne pravidlá

Sociálna sieť Clubhouse je čoraz populárnejšia už aj na Slovensku. Ilustračné foto - Unsplash/William Krause
Sociálna sieť Clubhouse je čoraz populárnejšia už aj na Slovensku. Ilustračné foto – Unsplash/William Krause

Vplyvné osobnosti sociálnych sietí sa začali zhlukovať v exkluzívnom klube. Musíte mať pozvánku, telefón či tablet od Apple a ideálne aj čo povedať. To posledné však nie je podmienkou.

Z USA k nám prišla aplikácia Clubhouse, ktorá prenáša plné konferenčné sály do telefónu. Jej funkcie tak zaujali, že už ich chcú odkopírovať aj veľké technologické firmy.

Chýbajú len chlebíčky

Ak nás pandémia covidu-19 o niečo skutočne pripravila, je to konanie konferencií. Preplnené sály s inšpiratívnymi rečníkmi a desiatkami až stovkami poslucháčov sa v dnešnom svete do protiepidemických pravidiel jednoducho nezmestia.

Akcie sa tak presunuli na internet. Kto však obľuboval celodenné prebiehanie medzi niekoľkými paralelne bežiacimi panelmi, dvíhanie ruky s otázkou a zoznamovanie sa nad chlebíčkami v bufete, pocítil stratu. No sociálnej sieti Clubhouse sa darí túto atmosféru skvele navodiť. Teda až na tie chlebíčky a nadväzovanie kontaktov v uličkách medzi konferenčnými sálami.

Predstavte si podcast, ktorý počúvate naživo a kde sa kedykoľvek môžete prihlásiť s otázkou. Moderátor vás vytiahne na pódium a dá vám možnosť zapojiť sa do diskusie. Žiaden text. Žiadne smajlíky a obrázky. Len vy, váš hlas a názor. A pretože na rozdiel od videokonferencií chýba obraz, môžete inšpirovať stovky ľudí aj v tričku so škvrnou od večere.

Prekvapivo prísne pravidlá

Aplikácia pracuje na princípe, podľa ktorého si môže „miestnosť“ založiť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Technológie

Svet

Teraz najčítanejšie