Denník N

Covidový automat spustí sériu testovaní, varuje Remišová. Testovať už nechcú Sme rodina ani SaS, premiér hovoril o materskej škole

Foto - TASR
Foto – TASR

Veronika Remišová ako jediná nepodporila celoplošné testovanie a koaličných partnerov varovala, že spustenie automatu spôsobí opakovanie plošného testovania. SaS a Sme rodina teraz hovoria, že ďalšie plošné testovanie nechcú.

Hoci v posledných dňoch viackrát zaznela možnosť, že sa začne Slovensko riadiť od 8. februára takzvaným covidovým automatom, v koalícii rastú rozpory ohľadne jeho podoby a uplatnenia. Napätie spôsobuje najmä predstava, že prísne dodržiavanie automatu sa prejaví v neobmedzenom opakovaní plošného testovania.

Covidový automat je vládou schválený dokument, ktorý rozlišuje sedem rôznych úrovní epidémie na Slovensku a pre každú z nich presne opisuje, čo sa bude môcť, čo bude zakázané a aké budú platiť opatrenia.

Dôsledkov automatu sa obáva predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová. Vidí v ňom predovšetkým hrozbu „nekonečnej série celoplošných testovaní“. V praxi je to podľa nej nerealizovateľné.

Jej strana je proti celoplošnému testovaniu a ako jediná v koalícii nepodporila vládne uznesenie o plošnom testovaní. Remišová hovorí, že svojich kolegov vo vláde upozorňovala, že automat v schválenej podobe spustí sériu plošných testovaní.

„Koaliční partneri, ktorí podporili celoplošné testovanie, si od

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Plošné testovanie

Slovensko

Teraz najčítanejšie