Týždeň v NHL: Chára zažíva skvelé časy. Nikto nezablokoval viac striel, v posilňovni je surreálny

Zdeno Chára sa teší z výhry so spoluhráčom T. J. Oshiem. Foto - TASR/AP
Zdeno Chára sa teší z výhry so spoluhráčom T. J. Oshiem. Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

Zdeno Chára má za sebou prvý zápas proti Bostonu Bruins a dopadol preňho úspešne. Washington natiahol bodovú sériu už na deväť zápasov a tréner Peter Laviolette má príjemné starosti.

Menej príjemné starosti má tréner Edmontonu Dave Tippett – Oilers zažívajú zlý štart do sezóny a majú rovnaké problémy ako vlani.

S hokejom skončil dlhoročný brankár Detroitu Jimmy Howard, ktorého kariéru najviac charakterizuje slovo „takmer“.

V Týždni v NHL sa dočítate:

• ako postupne rastie dôležitosť Cháru pre Washington;
  • čo ukázali zápasy Capitals bez Ovečkina a ďalších opôr;
  • prečo Edmontonu hrozí ďalšia neúspešná sezóna;
  • prečo sa Howard nezaradí medzi brankárske legendy;
  • ktorý známy hokejista si zahral v seriáli Vikingovia.

Týždeň v NHL vám prinášame každú nedeľu počas sezóny a posielame ho aj e-mailom ako newsletter.

1. Chárove skvelé časy

Zdeno Chára má za sebou prvý zápas proti Bostonu Bruins od 11. apríla 2006, keď ešte ako hráč Ottawy strelil Bostonu víťazný gól v predĺžení. O niekoľko týždňov však ako voľný hráč spojil svoju budúcnosť práve s týmto klubom, v ktorom strávil 14 rokov a stal sa jeho ikonou a víťazom Stanleyho pohára.

Teraz proti Bruins nastúpil ako hráč Washingtonu a prvé stretnutie s bývalým klubom preňho dopadlo úspešne, hoci jeho nový tím stratil náskok 3:0 a Chára musel na konci 1. tretiny po zásahu pukom do tváre zamieriť do šatne.

Do hry sa vrátil s krvavým šrámom, no podal ďalší spoľahlivý výkon a pomohol Washingtonu k cennému víťazstvu 4:3 po predĺžení. Capitals zatiaľ bodovali v každom z deviatich zápasov a vedú silnú Východnú divíziu.

Chára proti Bostonu hral v prvej obrannej dvojici s Johnom Carlsonom a Washington sa oňho opiera čoraz viac. Slovenský obranca sa začal objavovať dokonca aj v presilových hrách, s čím sa na začiatku sezóny príliš nepočítalo.

Proti Bostonu zablokoval šesť striel, čo je v tejto sezóne zatiaľ najviac v podaní ktoréhokoľvek hráča Washingtonu.

Chára a všetky jeho deti. O tom, čo Zdeno Chára znamená pre svoj nový tím a ako skvele do Washingtonu zapadol, najlepšie vypovedá