Denník N

Nedeľná nekázeň: Viera bez cirkvi. Cirkev bez viery

Ľudí, ktorí sa od cirkvi – jej inštitucionalizovanej podoby – potrebujú dištancovať, je stále viac.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na jednej zo sociálnych sietí ma nedávno upútalo video. Mladá žena sa v ňom vyjadruje k blížiacemu sa sčítaniu ľudu, k uvádzaniu príslušnosti k cirkvi. Je jednou z tých, ktorí boli pokrstení, sú v niektorej z cirkví evidovaní, ale s tým, čo cirkev hlása, sa nestotožňujú. Naopak, prezentujú vážne názorové rozdiely. Vo videu, ktoré s rovnakým presvedčením šíria ďalší a ďalší, ďalej pripomína, že jednotlivé cirkvi dostanú podľa nového spôsobu financovania príspevok zo štátneho rozpočtu aj na základe počtu svojich členov. Vyzýva preto, aby ľudia príslušnosť k cirkvi neuvádzali automaticky. A aby nebola nespravodlivá, hovorí aj o opačnej možnosti – pokiaľ človek k cirkvi nepatrí, ale je mu z nejakého dôvodu sympatická, nech sa k nej prihlási.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nedeľná nekázeň

Komentáre

Teraz najčítanejšie