Denník N

Jana Kirschner: Rok 2020 mi pomohol upratať si v živote aj v hlave

V londýnskom parku. Foto - Charles Heales
V londýnskom parku. Foto – Charles Heales

Chvíľu nám trvalo, než sme prišli na to, čo a ako počas pandémie robiť doma, tvrdí speváčka (42) žijúca v Londýne. V rozhovore sa dočítate:

  • ako prežíva lockdowny v Anglicku;
  • čím sa líši tamojšia situácia a opatrenia proti korone od situácie na Slovensku;
  • ako vzniká hudba v domácnosti, kde sú rodičia muzikanti a zároveň učiteľmi dvoch detí;
  • o čom bude jej ďalší album.

Začnime otázkou z éry lockdownu. Kde sú deti, že môžete polhodinu nerušene telefonovať?

Deti sú na pár hodín u babky, v Londýne sa môžeme stretávať v rámci rodinnej bubliny. Eddie vedľa akurát mixuje nejakú hudbu, ja som v inej izbe.

Obaja ste muzikanti, ako sa vám darí robiť hudbu, keď ste väčšinu času celá rodina zavretí doma?

Všade po byte máme veci, je to trochu taký rokenrol, ale naše deti to dávajú s prehľadom. Keď sú chvíľu ticho alebo cez víkend, keď pozerajú Star Wars, rýchlo niečo začneme tvoriť. Teraz sme sa dohodli, že ich zoberieme do štúdia. Zase sa nedá chodiť na žiadne výlety, takže výlet bude do štúdia. Poupratujeme veci, bicie, káble a tak. Chceli by sme ísť každý víkend.

Budete spolu aj niečo nahrávať? V roku 2017 ste urobili pesničku k večerníčku Tresky plesky, potom aj duet s Danom Heribanom pre jeho detský projekt Čosi úsmevné.

Nedávno ma zase chcel niekto namočiť do detského projektu. Už som aj povedala, že dobre, ale našťastie ma Edo presvedčil, aby som si to premyslela. Tak som povedala nie a v sekunde sa mi strašne uľavilo. Pochopila som, že momentálne síce deti vyučujem, ale potrebujem sa filtrovať niekde inde. Riešiť aj iné témy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Rozhovory

Kultúra

Teraz najčítanejšie