Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Jedno veľké dieťa ohrozuje zdravý vývin mládeže v celej krajine

Matovič krátko po svojom prvom zvolení za poslanca. Foto - TASR
Matovič krátko po svojom prvom zvolení za poslanca. Foto – TASR

1. Ministri dali deťom prázdny sľub. 2. Keď je vláda v kŕči, rozhýbu to starostovia. 3. Nemôže za epidémiu, ale za vyhodené vakcíny.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Ministri dali deťom prázdny sľub

V stredu na obed to už vyzeralo byť hotové a jasné. Vláda konečne rozhodla, že otvorí školy, hoci len v obmedzenom režime a pod podmienkou nekonečného seriálu testov. Veľavýznamnosť tohto plánu vyzdvihli dvoma tlačovkami – na prvej boli všetci z koalície, druhú pripravil minister školstva.

Škatule sa mohli začať hýbať – riaditelia škôl, primátori, starostovia, učitelia, rodičia a aj žiaci, tí všetci sa mohli sústrediť na 8. február, akoby to bol nový 1. september. Je jedno, či naň hľadeli s obavami alebo s radosťou, hlavne, že sa už konečne rozhodlo.

Lenže neprešlo ani 24 hodín a z historického rozhodnutia o otváraní škôl zostal už len ďalší koaličný spor, nepochopiteľné zlyhanie riadenia a komunikácie, zneistení starostovia a učitelia. Výzva pre rodičov, ktorí chcú tú vládnu otočku vysvetliť deťom bez použitia vulgarizmov.

Podozrivé detaily. Dalo sa tušiť už v stredu podvečer, že ohňostroj bol predčasný. Postupne sa to ukazovalo na viacerých rozporoch v tvrdeniach ministrov a na bizarnosti niektorých podmienok. Nebolo napríklad jasné, prečo bude treba negatívny test do prírody, ale nie do práce, ani to, či ho budú musieť mať všetci alebo len obyvatelia čiernych okresov.

S napätím sa preto čakalo, kým sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie