Denník N

Newsfilter: Jedno veľké dieťa ohrozuje zdravý vývin mládeže v celej krajine

Matovič krátko po svojom prvom zvolení za poslanca. Foto - TASR
Matovič krátko po svojom prvom zvolení za poslanca. Foto – TASR

1. Ministri dali deťom prázdny sľub. 2. Keď je vláda v kŕči, rozhýbu to starostovia. 3. Nemôže za epidémiu, ale za vyhodené vakcíny.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Ministri dali deťom prázdny sľub

V stredu na obed to už vyzeralo byť hotové a jasné. Vláda konečne rozhodla, že otvorí školy, hoci len v obmedzenom režime a pod podmienkou nekonečného seriálu testov. Veľavýznamnosť tohto plánu vyzdvihli dvoma tlačovkami – na prvej boli všetci z koalície, druhú pripravil minister školstva.

Škatule sa mohli začať hýbať – riaditelia škôl, primátori, starostovia, učitelia, rodičia a aj žiaci, tí všetci sa mohli sústrediť na 8. február, akoby to bol nový 1. september. Je jedno, či naň hľadeli s obavami alebo s radosťou, hlavne, že sa už konečne rozhodlo.

Lenže neprešlo ani 24 hodín a z historického rozhodnutia o otváraní škôl zostal už len ďalší koaličný spor, nepochopiteľné zlyhanie riadenia a komunikácie, zneistení starostovia a učitelia. Výzva pre rodičov, ktorí chcú tú vládnu otočku vysvetliť deťom bez použitia vulgarizmov.

Podozrivé detaily. Dalo sa tušiť už v stredu podvečer, že ohňostroj bol predčasný. Postupne sa to ukazovalo na viacerých rozporoch v tvrdeniach ministrov a na bizarnosti niektorých podmienok. Nebolo napríklad jasné, prečo bude treba negatívny test do prírody, ale nie do práce, ani to, či ho budú musieť mať všetci alebo len obyvatelia čiernych okresov.

S napätím sa preto čakalo, kým sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie