Denník N

Týždňový newsfilter: Všetko skomplikovali dve veci – britská mutácia a slovenská vláda

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Britská mutácia všetko mení. 2. Vláda si zabila COVID automat. 3. Prieskumy trestajú Matoviča a veria v Pellegriniho.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Britská mutácia všetko mení

Slovensko má za sebou päť týždňov lockdownu a väčšina jeho dospelých obyvateľov absolvovala už niekoľko testov na koronavírus. No vyhlásiť, že sa vďaka tomu situácia zlepšila alebo že sa aspoň nezhoršuje, je ťažšie než hocikedy predtým.

Len čo sa objavilo pár nádejných štatistík, začali prichádzať informácie, ktoré schladili každý optimizmus. A akoby táto protirečivosť nestačila, dostavila sa aj neprehľadnosť spôsobená záplavou ťažko čitateľných údajov z testovania, ktoré prebieha v rekordných objemoch.

V tomto stave by sa zišlo mať autoritu, ktorá veci upokojí a usmerní, lenže ako naschvál vláda práve teraz urobila najviac, ako sa dalo, aby zničila zvyšky svojej vážnosti a vplyvu.

Premiérova zásluha. Z mora chaosu sa počas týždňa vynoril jeden dôležitý počin, za ktorý si prisvojil zásluhy premiér – a nech ich má: dal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

    Newsfilter

    Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

    Komentáre

    Teraz najčítanejšie