Denník N

Má 17 a na kurte „zabil“ svetovú štrnástku. Hovoria mu nový Nadal, aj keď on tvrdí, že je skôr Federer

Foto - Instagram Carlosa Alcaraza
Foto – Instagram Carlosa Alcaraza

Nevideli ste prvé grandslamové zápasy v kariére Rogera Federera, Rafaela Nadala či Novaka Djokovića? Neurobte rovnakú chybu znovu.

Australian Open je prvý grandslam pre mimoriadne nadaného Carlosa Alcaraza, ktorého v sedemnástich rokoch prirovnávajú k spomenutých legendám.

Opatrnosť je pri podobných porovnaniach na mieste, no v Španielsku je tento chlapec už teraz pre všetkých „nový Nadal“. Takto ho nazval dokonca aj Nadalov strýko Toni, ktorý svojho synovca naučil hrať tenis.

Akokoľvek prehnane to znie, Alcaraz podporuje „hype“ svojimi výkonmi.

„Práve ma na kurte zabil, takže by som povedal, že je dobrý,“ povedal 14. hráč sveta David Goffin, ktorý s Alcarazom minulý týždeň prehral 3:6, 3:6. „Neviem, či takto hrá v každom zápase, ale proti mne predviedol veľkolepý výkon. Prakticky ma nepustil do hry.“

Mladík ukazuje schopnosť zlepšovať svoj výkon podľa kvality súpera. V Melbourne si zatrénoval so svetovými hviezdami Rafaelom Nadalom a Andrejom Rubľovom. „Zvládol ich úroveň. Nikto ho neporazil ľahko, Carlos dokonca nejaké tréningové sety vyhral,“ povedal Alcarazov tréner Juan Carlos Ferrero.

Dočítate sa:

  • prečo má Alcaraz bližšie k Rogerovi Federerovi ako Rafaelovi Nadalovi;
  • prečo bol na tréningu s Nadalom celý čas ticho a čo o ňom Nadal povedal;
  • ako dopadol Alcarazov debut na Australian Open;
  • ako zvládli svoj prvý grandslamový zápas v 17 rokoch Federer, Nadal a Djoković.

Musím sa zmeniť a menej pozerať do telefónu

Keď sa chce Alcaraz odreagovať, zahrá si golf. Minulý rok s ďalším tenistom Pablom Carreñom-Bustom skladali puzzle s 5000 dielmi. „Je to mapa starovekého sveta s loďami. Vyzerá veľmi cool,“ tvrdí Alcaraz.

Príliš mu neprekáža, že nechodí na diskotéky ako jeho rovesníci. „Pripadá mi to ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Australian Open

Tenis

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie