Denník N

Pre abnormálne prsty sa jej smiali a lekár povedal, že nemôže byť tenistkou. Teraz mu ukázala, ako sa mýlil

Francescu Jonesovú odrádzali od profesionálneho športu. V utorok nastúpila na grandslamovom turnaji. Foto - TASR/AP
Francescu Jonesovú odrádzali od profesionálneho športu. V utorok nastúpila na grandslamovom turnaji. Foto – TASR/AP

„Zo všetkého najviac v živote ma teší, keď dokazujem ľuďom, že sa mýlia. Limity mi nebudú určovať iní. Dám si ich sama, ak vôbec nejaké sú,“ hovorí britská tenistka Francesca Jonesová.

Keď mala osem, lekár jej povedal, že sa nemôže stať profesionálnou tenistkou. Pre vzácnu genetickú chybu viac času ako na kurte trávila v nemocnici.

Dnes má dvadsať a pred pár hodinami odohrala svoj prvý grandslamový zápas. Napriek množstvu problémov, ktoré musela prekonať, Francescu Jonesovú považujú za jeden z najväčších talentov britského tenisu.

„Hrám, aby som mala pozitívny vplyv na ľudí, ktorí si možno prečítajú o mojom príbehu,“ citoval ju denník Metro po finále kvalifikácie, v ktorom zdolala Lu Ťia-ťingovú 6:0, 6:1.

V prvom kole Australian Open sa v utorok predstavila proti silnej Shelby Rogersovej. Prehrala 4:6, 1:6, no nič to nemení na tom, že má veľmi dobre rozbehnutú kariéru.

Najsilnejšou stránkou je mentálna sila

„Jednoducho hrám s iným balíčkom kariet, ale to neznamená, že s ním nedokážem zvíťaziť,“ povedala o svojom hendikepe v rozhovore pre BBC.

Francesca Jonesová sa narodila so

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Australian Open

Tenis

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie