Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič stavil všetko na nespoľahlivé testy a na to dôležité rezignoval

1. Veľmoc v antigénovom testovaní. 2. Hranice sa zatvárajú, neviete, kde je premiér? 3. Tri dobré správy o očkovaní.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Veľmoc v antigénovom testovaní

Nemá to konca, v lockdowne sme už vyše mesiaca, testujeme tempom, aké nemajú nikde na svete, a napriek tomu sa situácia po prvotnej nádeji viditeľne zhoršuje. Rastú denné počty mŕtvych, nemocnice hlásia nový rekord v hospitalizáciách a pozitivita testov vystrelila v stredu zasa nad 20 percent.

Vieme, že po Slovensku je rozšírená britská mutácia, a je len otázkou času, kedy sa potvrdí prvý prípad juhoafrického variantu.

To, že vláda na čele s tvrdohlavým Igorom Matovičom fatálne zlyhala pred Vianocami, keď nezaviedla včas lockdown a nechala koronu spolu s mutáciou rozšíriť sa po celej republike, vyplýva z dostupných dát aj z výpočtov matematika Richarda Kollára. Ale rovnako vieme, že neskoro zavedený lockdown od Nového roka napriek tomu predsa len začal po niekoľkých týždňoch pomaly zaberať.

Ak sa situácia otočila späť k horšiemu, a sme dokonca nútení premýšľať o lekárskej pomoci zvonka, kým drvivej väčšine európskych krajín sa darí krivku stláčať nadol, niečo nerobíme dobre.

Naše špecifikum. Igor Matovič na jeseň zobral do rúk boj proti korone, všetko stavil na masívne plošné testovanie nespoľahlivými testami, ktoré nielenže zjavne nepomáhajú, ale treba sa začať vážne pýtať, či rovno neškodia.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Koronavírus

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Plošné testovanie

  Podcasty Denníka N

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie