Denník N

Svetový newsfilter: Senát znovu súdi Trumpa, najviac zaujal jeho nešikovný právnik

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v senáte sa začal druhý proces s Donaldom Trumpom. Exprezident ho už sleduje z Floridy a verí, že senát ho oslobodí, no to, čo sa vo Washingtone dialo tento týždeň, ho nepotešilo.

Okrem impeachmentu píšeme aj o nezvyčajnom proteste v Poľsku a o tom, že Severná Kórea financuje jadrový program aj vďaka hekerom.


Severná Amerika: Trumpov právnik nemal dobrý deň

Demokrati už nemajú veľkú nádej, že sa Trumpov impeachment skončí jeho odsúdením, no prichystali si veľmi tvrdú obžalobu. Trumpovi nepomohlo ani vystúpenie jedného z jeho právnikov.

Čo sa stalo: Bývalý prezident mal problém už pri skladaní tímu obhajcov. Ten sa menil na poslednú chvíľu a po prvom týždni procesu sa zdá, že Trump s výberom nebude spokojný.

Zlý bol hlavne výkon Brucea Castora, ktorý za obhajobu v utorok vystúpil ako prvý. Castor nezačal najlepšie. Predstavil sa ako hlavný žalobca, a hoci sa rýchlo opravil, počas svojej reči mal veľa zvláštnych odbočiek a výrokov.

Tieto odbočky boli na úkor skutočnej obhajoby exprezidenta a prominentný právnik Alan Dershowitz, ktorý Trumpa zastupoval pri prvom impeachmente, povedal, že nerozumie, čo chcel Castor dosiahnuť. Právnika kritizovali aj Trumpovi spojenci.

Castorova obhajoba bola sformulovaná až tak nešikovne, že v jednom bode vyhlásil, že polícia môže Trumpa pokojne zatknúť, pretože už nie je v úrade. Síce tým chcel povedať, že ak by sa Trump previnil, polícia a prokuratúra by už konali, no jeho výrok vyznel veľmi zle.

Čo na to Trump: Castor navyše priznal, že voliči Trumpa neudržali v Bielom dome, čím išiel proti téze, ktorej sa exprezident stále drží – že voľby sprevádzali podvody a on v skutočnosti neprehral.

Trumpa takáto obhajoba nemohla potešiť. Keďže bývalý prezident už nemá účet na Twitteri, reakciu z prvej ruky nemáme. Podľa amerických novinárov však bol Trump naozaj veľmi nahnevaný. Na stupnici od 1 do 10 to vraj bola osmička.

Špeciálne ho naštvalo to, že Castor

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Iné podcasty Denníka N

Severná Kórea

Svetový newsfilter

Svet

Teraz najčítanejšie