Denník N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter: Senát znovu súdi Trumpa, najviac zaujal jeho nešikovný právnik

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Dobrý deň,

v senáte sa začal druhý proces s Donaldom Trumpom. Exprezident ho už sleduje z Floridy a verí, že senát ho oslobodí, no to, čo sa vo Washingtone dialo tento týždeň, ho nepotešilo.

Okrem impeachmentu píšeme aj o nezvyčajnom proteste v Poľsku a o tom, že Severná Kórea financuje jadrový program aj vďaka hekerom.


Severná Amerika: Trumpov právnik nemal dobrý deň

Demokrati už nemajú veľkú nádej, že sa Trumpov impeachment skončí jeho odsúdením, no prichystali si veľmi tvrdú obžalobu. Trumpovi nepomohlo ani vystúpenie jedného z jeho právnikov.

Čo sa stalo: Bývalý prezident mal problém už pri skladaní tímu obhajcov. Ten sa menil na poslednú chvíľu a po prvom týždni procesu sa zdá, že Trump s výberom nebude spokojný.

Zlý bol hlavne výkon Brucea Castora, ktorý za obhajobu v utorok vystúpil ako prvý. Castor nezačal najlepšie. Predstavil sa ako hlavný žalobca, a hoci sa rýchlo opravil, počas svojej reči mal veľa zvláštnych odbočiek a výrokov.

Tieto odbočky boli na úkor skutočnej obhajoby exprezidenta a prominentný právnik Alan Dershowitz, ktorý Trumpa zastupoval pri prvom impeachmente, povedal, že nerozumie, čo chcel Castor dosiahnuť. Právnika kritizovali aj Trumpovi spojenci.

Castorova obhajoba bola sformulovaná až tak nešikovne, že v jednom bode vyhlásil, že polícia môže Trumpa pokojne zatknúť, pretože už nie je v úrade. Síce tým chcel povedať, že ak by sa Trump previnil, polícia a prokuratúra by už konali, no jeho výrok vyznel veľmi zle.

Čo na to Trump: Castor navyše priznal, že voliči Trumpa neudržali v Bielom dome, čím išiel proti téze, ktorej sa exprezident stále drží – že voľby sprevádzali podvody a on v skutočnosti neprehral.

Trumpa takáto obhajoba nemohla potešiť. Keďže bývalý prezident už nemá účet na Twitteri, reakciu z prvej ruky nemáme. Podľa amerických novinárov však bol Trump naozaj veľmi nahnevaný. Na stupnici od 1 do 10 to vraj bola osmička.

Špeciálne ho naštvalo to, že Castor

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Podcasty Denníka N

Severná Kórea

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter

Svet

Teraz najčítanejšie