Denník N

Newsfilter: Odchod Lucie Ďuriš Nicholsonovej upriamuje pozornosť na nezdravú situáciu v SaS

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ďalšie ahoj Sulíkovi. 2. Očkovanie je to najlepšie, čo máme k dispozícii. 3. Významný krok k návratu do škôl.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Ďalšie ahoj Sulíkovi

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová je vraj na odchode z SaS. Nechce priťažovať strane a chce, aby koalícia dovládla do riadnych volieb. Jej odchod, ktorý oznámila pár dní po neveľmi premyslenom útoku na vicepremiérku Veroniku Remišovú zo Za ľudí, tomu má pomôcť.

Bežný osud dvojky. Doteraz u nás fungovala iná obyčaj. Keď sa ambiciózna stranícka dvojka cítila nedocenená, keď sa jej nepodarilo vystriedať predsedu, prípadne keď ju predseda preventívne marginalizoval, dvojka odišla (občas sa nechala vyhodiť) a založila si stranu, kde sa stala konečne jednotkou. Niekedy, aby to nevyzeralo tak okato, si v materskej strane založila názorovú platformu. Jej existencia sa však rátala len na mesiace a jej cieľom bolo vytvoriť základ pre novú stranu.

Bolo by cynické tvrdiť to o všetkých odštiepencoch, niekedy naozaj išlo aj o program a princípy, ale v zásade bol priebeh rovnaký. Bolo to zrozumiteľné, všetci vedeli, čo čakať a na čo sa pripraviť.

Sama a bez dôvodu. Ďuriš Nicholsonovej odchod vyzerá inak.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

SaS

Komentáre

Teraz najčítanejšie