Denník N

Trinásť nových tipov, čo pozerať na Netflixe, HBO a v ďalších online službách vo februári

Foto - Netflix
Foto – Netflix

Malcolm a Marie (Netflix)

On a ona práve prišli domov z večierka. On je mladý úspešný filmový režisér, ona jeho múza, aspoň si to myslí. Prišli zo slávnostnej premiéry filmu, ktorý on nakrútil a teraz sa nevie dočkať, aké budú prvé oficiálne recenzie. Ona mu nechce pokaziť náladu, ale dlho netrvá a v byte sa rozhorí hádka, počas ktorej vyvrie nenávisť aj láska.

Za filmom, o ktorom sa bude hovoriť na Oscaroch, je tvorca úspešného seriálu Eufória Sam Levinson. Scenár sa zrodil z e-mailov počas jarného lockdownu a aj jeho nakrúcanie muselo byť komorné. Na herecký koncert stačili dvaja – Zendaya a John David Washington.

V najlepšej tradícii manželských bytových drám vznikol čiernobiely čistokrvný film (naozaj to nie je žiadna divadelná hra). Duševný striptíz muža a ženy a zároveň konverzácia o umení, umeleckom egu a autenticite, úlohe kritiky a politiky v umení. Z nových vecí na Netflixe určite to najlepšie.

Vykopávky (Netflix)

Je trochu záhada, ako je možné, že práve tento film tak dobre pasuje k tomu všetkému, čo momentálne prežívame. Pritom je to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Tipy na filmy a seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie