Denník N

Kľúčový svedok Böhm nemal mať pri sebe zbrane. Kto pochybil, preverí inšpekcia, odkazuje generálny prokurátor

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Policajná inšpekcia musí zodpovedať otázky, ako je možné, že po obvinení Františka Böhma mu nezaistili zbrane. Mal ich doma niekoľko. Jednou z nich sa v noci z piatka na sobotu zastrelil.

Samovraždou kľúčového svedka policajnej korupcie sa bude zaoberať policajná inšpekcia. Jej vyšetrovateľ musí preskúmať, ako je možné, že napriek obvineniu zo závažnej trestnej činnosti zostali Františkovi Böhmovi zbrane, ktoré legálne vlastnil.

Práve jednou z nich sa v noci z piatka na sobotu zastrelil vo svojom dome v Plaveckom Štvrtku. Ešte predtým postrelil aj vlastnú manželku, ktorá je v stabilizovanom stave v ružinovskej nemocnici.

Čo nesedí

Böhm bol podnikateľ a bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby s rozsiahlymi kontaktmi v polícii aj v podsvetí. Obvinili ho vlani v septembri z členstva v zločineckej skupine po rozsiahlej akcii Božie mlyny. Po zadržaní začal s políciou spolupracovať a usvedčovať aj bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika či policajného exprezidenta Milana Lučanského. Aj vďaka tomu ho v polovici decembra prepustili z väzby.

Böhmovi zostalo podľa informácií Denníka N niekoľko legálne vlastnených zbraní. To považuje za neprípustné aj generálny

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

František Böhm

Slovensko

Teraz najčítanejšie