Denník N

Vlhová má striebro z kombinácie. Bol to boj, každý odo mňa očakáva medailu. Nervozita teraz opadla, priznala

Vlhová počas 1. kola kombinácie. Foto - TASR/AP
Vlhová počas 1. kola kombinácie. Foto – TASR/AP

Petrá Vlhová získala striebornú medailu v alpskej kombinácii na MS v Cortine d’Ampezzo. Po super G bola siedma s mankom 0,4 sekundy na Federicu Brignoneovú.

„Som rada, že sme kombináciu zaradili do môjho programu na týchto MS,“ povedala Shiffrinová v prvej televíznej reakcii. „Darilo sa pretekárkam, ktoré sú dobré v oboch disciplínach. Zjazdovka bola výborne pripravená, počasie vyšlo krásne. Museli sme sa pripraviť, že na tomto svahu to bude veľká bitka.“

Stratu dohnala v slalome, celkovo na zlatú Mikaelu Shiffrinovú stratila 0,86 s. Bronz berie Michelle Gisinová (+0,89 s). Preteky poznamenalo vypadnutie mnohých špecialistiek na kĺzavé disciplíny v druhom slalomovom kole. Do cieľa slalomu však neprišla napríklad ani špecialistka na túto disciplínu Wendy Holdenerová.

„Povedala by som, že som ‚vyhrala‘ striebro. Videli ste, že Mikaela dnes bola perfektná. Moja slalomová časť nebola ideálna, ale stačilo to na striebro. Aj v super G som mohla ísť rýchlejšie, no hlavný rozdiel bol v slalome,“ uviedla Vlhová podľa portálu laola1.at.

Keďže medaily získali tri najlepšie slalomárky po rannom super G, zisk medaily sa mohol niektorým javiť ako samozrejmosť. „Nič nie je samozrejmé. Mohla som vypadnúť v druhej bráne ako veľa báb. Aj keď som vedela, že sme tri a nikto iný, musela som

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

MS v lyžovaní

Petra Vlhová

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie