Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Sme prví v počte mŕtvych, ale premiér si radšej pripravuje alibi

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Smutný rekord a šanca na zlepšenie v nedohľadne. 2. Reforma súdnictva naráža stále viac. 3. Bittó Cigániková by sa mala na potraty spýtať kolegov z SaS.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Smutný rekord a šanca na zlepšenie v nedohľadne

Tak toto prvenstvo sme ozaj nepotrebovali. Aktuálne sa totiž Slovensko nachádza na čele celosvetového rebríčka úmrtí na covid-19 na milión obyvateľov za posledných sedem dní. Predbehli sme v ňom Portugalsko, kde počet nových úmrtí v poslednom čase rýchlo klesá, kým u nás žiadnu takú tendenciu nevidieť.

Naopak, naďalej sa potvrdzuje negatívny trend obsadenosti nemocníc, kde sa počet pacientov s covidom blíži k štvortisícovej hranici. Navyše, pozitivita PCR testovania naďalej osciluje okolo vysokého podielu 20 percent.

O čosi pozitívnejšie to vyzerá aspoň pri vakcinácii, ktorá pokračuje síce pomalým, ale aspoň stálym tempom. Zaočkovaných je aktuálne 235-tisíc obyvateľov, pričom viac ako štvrtina má už v sebe aj druhú dávku. A podľa ministra Gröhlinga učitelia vyčerpajú všetky očkovacie termíny, hoci v niektorých regiónoch bol záujem pedagógov len mierne nadpolovičný.

Trasovanie nefunguje. Škoda len, že iné spôsoby boja proti vírusu ani po takmer roku, čo sa u nás prvýkrát objavil, nefungujú tak, ako by mali. Ako totiž píšu Dušan Mikušovič a Veronika Folentová, týka sa to napríklad trasovania kontaktov či karantény. Čo robíme zle, keď aj napriek šesť týždňov trvajúcemu lockdownu dosahujeme negatívne rekordy už aj v celosvetovom meradle?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Reforma súdnictva

SaS

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie