Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Krajčí nečakane priznal, že vláda pred Vianocami urobila chybu, po ktorej „sa rozbehla guľa“

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čaputová vyzvala vládu, aby prestala s experimentmi. Matovič sa pre jeden nadchol. 2. Sú Fico a Kaliňák iba úprimne znepokojení alebo autenticky vystrašení? 3. Gašpar dnu, Jankovská von.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Čaputová vyzvala vládu, aby prestala s experimentmi. Matovič sa pre jeden nadchol

Počet obetí covidu už na Slovensku prekonal hranicu šesťtisíc (6063). Premiér Igor Matovič sa v rovnaký deň zjavne rozhodol, že ide nakúpiť ruskú vakcínu Sputnik V. Vo štvrtok o obchode bude rokovať vláda.

Prípravu verejnosti začal v priebehu dňa na svojom Facebooku, keď oznámil, že to odporúčajú vedci prítomní na rokovaní pandemickej komisie, ale niektorí politici z toho robia geopolitiku.

Myslel tým Veroniku Remišovú, ktorá sa vraj geopolitického atentátu dopustila tým, že trvá na tom, aby aj Sputnik prešiel štandardným a dôveryhodným schvaľovaním.

Keďže my tu práve prežívame malú apokalypsu a predseda vlády vnútorne cíti, že jeho atómová zbraň zlyháva, tak sa upol k novému zázračnému riešeniu. Súbežne s tým pritom vládu prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala, nech už konečne prestaneme robiť experimenty.

Čo hovorí v prospech Sputnika

Dodávka doteraz preverených a schválených vakcín do Európskej únie viazne. Výrobcovia nie sú schopní splniť dohodnuté množstvá a Únia len so závisťou sleduje, ako šprintujú v Británii či Izraeli.

Vinu na tom nesie aj Európska komisia. Vzhľadom na dramatický vývoj pandémie potom členské štáty hľadajú vlastné riešenia. Sputnik je jedným z nich. Ak by bola jeho účinnosť a bezpečnosť potvrdená, nie je problém.

Čo za chaos zas vyrobili

Sledovať tlačovku, na ktorej Marek Krajčí, Ján Mikas a Pavol Jarčuška o Sputniku hovorili, bolo ako lúštenie posunkovej reči.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kauzy Búrka a Víchrica

Koronavírus

Monika Jankovská

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie