Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Koalícia ešte drží pokope, ale praskliny už vidno všade

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Sputnik účinkuje – zatiaľ najmä v hlavách. 2. Koaličné spory, kam sa pozrieš. 3. Karta sa obrátila: premiér známkuje novinárov.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Sputnik účinkuje – zatiaľ najmä v hlavách 

Najskloňovanejším slovom končiaceho sa týždňa sa stal Sputnik. A to aj napriek tomu, že výrobca zatiaľ nepožiadal o registráciu v EÚ, napriek tomu, že nemáme dostatok informácií o spoľahlivosti ruskej vakcíny, a aj napriek silným pochybnostiam o možnosti dodávok.

Ešte o ňom budeme počuť. Najhlasnejším obhajcom Sputnika sa v posledných dňoch stal predseda vlády Igor Matovič. Ten najskôr položil občanom otázku, či by sme vakcínu mali kúpiť, no neskôr tvrdil, že o nej s pánom „Kirillom“ rokuje už dlho. Ba čo viac, už na budúci týždeň k nám mohlo prísť 160-tisíc dávok.

Ako na potvoru sa Sputniku postavila do cesty strana Za ľudí, ktorá podľa premiéra nákup na vláde vetovala. No skutočnosť, že ak ju tak veľmi chce, môže látku v rámci výnimky objednať samotný minister zdravotníctva, premiér spočiatku úplne obišiel. V tomto zmysle sa vyjadril až v pokojnejšom mode, v piatok.

Za Sputnik sa však tentoraz nepostavili len obvyklí podozriví, ale aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Matovičova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie