Denník N

Žije v autobuse, ktorý prerobil na obývačku. Brit v supertopánkach zabehol historický výkon

Nový diel týždenného newslettra Výklus o behaní.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

bežecký svet má novú hviezdu. Je ňou britský atlét Elliot Giles, ktorý minulú stredu na halových pretekoch v Poľsku dosiahol druhý najrýchlejší čas histórie v behu na 800 metrov.

Rovnako ako spomínaný výkon je pozoruhodný aj jeho životný príbeh.

Giles mal v roku 2014 vážnu dopravnú nehodu, pri ktorej si poškodil mozog aj koleno. Po úraze sa učil odznova chodiť a takisto čítať a písať, no zotavil sa a už v roku 2016 získal medailu na majstrovstvách Európy.

Ešte viac zaujal mladý Brit v roku 2019, keď novinárom ukázal, ako vyzerá jeho druhý domov. Je ním vyradený autobus pre zdravotne znevýhodnených, ktorý si kúpil v bazáre a svojpomocne prerobil na pojazdnú obývačku. Nechýba v ňom sporák, chladnička či umývadlo.

Hovorí, že ako atlétovi mu to vyhovuje, no priznáva, že športovca s podobnými návykmi nepozná.

Jeho výnimočný výkon z minulého týždňa prinútil prezidenta Svetovej atletiky opäť odpovedať na otázky, čo si myslí o novej bežeckej obuvi, ktorú označujú aj prívlastkom „supertopánky“.

Výklus je pravidelný týždenný newsletter o behu, vychádza každý utorok. Posielame ho aj e-mailom, vypočuť si ho môžete aj ako podcast na kanáli Šport Denník N vo svojej podcastovej aplikácii.


„Chladničku mám tu dole,” hovorí Elliot Giles a spod dosky, ktorá pripomína posteľ, vytiahne akúsi škatuľu. Je v nej brokolica, špenát aj sójové mlieko. „Všetko zdravé veci, ktoré atlét potrebuje.”

Z ďalšieho hranatého predmetu sa vykľuje plynový sporák, nad ním je v stene zabudovaná rukoväť na sprchu, ktorá slúži ako umývadlo.

Nechýba plávajúca podlaha či ventilátor na odsávanie pary, ktorý mladý atlét v čase varenia zapne diaľkovým ovládačom.

Všetko sa to ukrýva na pár metroch štvorcových v interiéri

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Behanie

Podcast Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Výklus

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie