Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Návšteva u Matoviča dostala odklad alebo 24 hodín, ktoré môžu pohnúť covidom

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čaputová dala Matovičovi niekoľko dní, vedci od neho dostali 24 hodín. 2. Pokojne zavraždite spravodlivosť na Slovensku, vyviaznete s podmienkou. 3. Keď policajti prišli zbaliť Gašpara, už bol zbalený.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Čaputová dala Matovičovi niekoľko dní, vedci od neho dostali 24 hodín

V utorok sa uskutočnili dve stretnutia, ktoré svedčia o mimoriadnosti situácie, v akej sme sa s covidom ocitli.

Predpoludním boli u prezidentky premiér a predseda parlamentu. Zuzana Čaputová sa s Igorom Matovičom a Borisom Kollárom stretla, aby im vyjavila, aká nespokojná je s ich výkonom počas pandémie.

Samozrejme, oficiálne vyjadrenie bolo diplomatickejšie. Prezidentský palác vraví, že stretnutie najvyšších ústavných činiteľov zorganizoval „vzhľadom na vážnosť epidemickej, ale aj vnútropolitickej situácie, v ktorej sa Slovensko momentálne nachádza“. Od prezidentky ešte odkázali, že o jej očakávaniach zatiaľ nebudú hovoriť verejne. Počkajú, „aký postoj k nim títo ústavní činitelia zaujmú v najbližších dňoch“.

Čaká sa na zázrak

Nekriticky veriť, že dlhodobo konštruktívny, by bolo prejavom prílišného optimizmu. Skôr sa javí, že Čaputovej dochádza trpezlivosť, a ak z rokovania premiéra s vedcami a lekármi nevzíde nejaký zázrak, tak o pár dní to dá najavo aj verejne a oboch pánov na to chcela osobne pripraviť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Igor Matovič

Koronavírus

    Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

    Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

    Zuzana Čaputová

    Komentáre

    Teraz najčítanejšie