LM, osemfinále: Hrozila mu amputácia a už nikdy nemal hrať futbal. Teraz zachránil Real

Ferland Mendy sa teší z gólu proti Atalante. Foto - tasr/ap
Ferland Mendy sa teší z gólu proti Atalante. Foto – tasr/ap

Dobrý deň,

v stredu sme sledovali dva zápasy, ktoré nezaujatého fanúšika zrejme príliš neohúrili.

Zápas Atalanty s Realom ovplyvnila rýchla červená karta, stretnutie Manchestru City s Mönchengladbachom zase bolo veľmi jednoznačné.

Nečakaným hrdinom večera sa stal obranca Realu, ktorý v detstve skončil na vozíku a ešte pred pár rokmi hrával v druhej francúzskej lige.

Stretnutie medzi Atalantou Bergamo a Realom Madrid sľubovalo atraktívny zápas, no začalo sa zlým snom futbalového fanúšika.

Domáci stredopoliar Remo Freuler v 17. minúte faulom zastavil prenikajúceho Ferlanda Mendyho a rozhodca Tobias Stieler ho vylúčil.

Zdalo sa, že je to prísne rozhodnutie, ale Freuler šiel do súboja nešikovne, faul to bezpochyby bol a Mendy sa rútil do sľubnej šance.

Z diváckeho hľadiska však skoré vylúčenie zápas zruinovalo. Real nastúpil bez deviatich zranených hráčov vrátane Benzemu, Hazarda, Ramosa, Marcela a pôvodne by zrejme bral aj remízu.

S početnou výhodou si Madridčania príliš nevedeli rady a napriek prevahe si vypracovali len minimum šancí. V druhom polčase to bola čoraz väčšia nuda, až prišla 86. minúta, v ktorej Real našiel nečakaného hrdinu.

Za hranicou šestnástky sa k lopte po rohovom kope dostal spomenutý Ferland Mendy, ktorý rozhodol o výhre Realu 1:0. Brankára Golliniho prekonal technickou strelou, aké poznáme od Luku Modriča.

Odišiel k amatérom

Ľavý krajný obranca sa udomácnil v zostave Realu a v tejto sezóne Ligy majstrov zatiaľ nevynechal ani minútu. Ešte v pätnástich pritom niekoľko mesiacov prežil na vozíku, na ktorý ho pripútala neliečená