Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Štyri dni konzultácií bez výstupov ukazujú bezradnosť vlády

Marek Krajčí. Foto N - Tomáš Benedikovič
Marek Krajčí. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Konzultácie pokračujú, ľudia zomierajú. 2. Krajčí prežil aj predlžovanie núdzového stavu. 3. Čaká nás vážna demografická kríza.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Zoltán Szalay

1. Konzultácie pokračujú, ľudia zomierajú

V piatok uplynuli už štyri dni od začiatku konzultácií premiéra a ministra zdravotníctva s vedcami o ďalšom postupe v boji proti pandémii. Od začiatku týchto konzultácií pribudlo na Slovensku 389 úmrtí. Je to obrovské číslo, ktoré by malo premiéra a jeho kolegov prinútiť okamžite konať. Ani v piatok sme sa však nedozvedeli nič.

Atómové zbrane došli a národné povstania sú už len divnou kapitolou v histórii nášho zúfalého boja s hnusobou. Teraz, keď denne pribúda sto nových úmrtí a už dva mesiace žijeme uprostred katastrofy, vláda vyzerá byť bezradná.

Obrovský luxus. Štyri dni rokovaní bez akéhokoľvek výstupu znamenajú v tejto chvíli obrovský luxus.

Existuje niekoľko potenciálnych vysvetlení, prečo to robia.

Prvou možnosťou je, že ani medzi vedcami nie je zhoda o potrebe nových opatrení. Na konzultáciách boli prítomné dve skupiny

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Koronavírus

Marek Krajčí

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie