Denník N

Týždňový newsfilter: Vláda sa spolieha na zázrak v podobe skorej jari a slnka

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Vláda niečo schválila. 2. Ale hlavne, že očkujeme. 3. Krajčí zostáva.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Vláda niečo schválila

Výborné výsledky Slovenska v prvej vlne pandémie sa pripisovali slovenskej prirodzenej povahovej črte, akou je poslušnosť. Poslúchali sme a dodržiavali sme prísne pravidlá, lebo sme sa zľakli vírusu a stavu nemocníc.

Ten istý národ dnes počúva od premiéra, jeho ministrov i policajného prezidenta, že môže za to, že nemocnice sú preplnené, sme odkázaní na zahraničnú pomoc zdravotníkov a vedieme rebríčky v počte úmrtí.

Je to absurdné o to viac, že Igor Matovič sa celý minulý týždeň venoval ruskej vakcíne Sputnik V. Tento týždeň rokoval s vedcami a výsledkom je dokument s množstvom čiastkových opatrení. Z prevažnej časti tých istých, po ktorých sa tu volá od jesene, keď premiér ohlásil prvé celoplošné testovanie.

Je teda zrejmé, že až keď zlyhali všetky experimenty, došiel rad aj na to, čo naozaj funguje. Problém je, že už je zrejme neskoro.

Dva svety.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Očkovanie proti koronavírusu

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie