Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Premiér potrebuje prekryť tisíce obetí svojho vládnutia niečím veľkolepým

Foto - Facebook Igora Matoviča
Foto – Facebook Igora Matoviča

1. Špinavá akcia Sputnik. 2. Vláda plných cintorínov pokračuje ďalej. 3. Koho by zaujímali návrhy vedcov.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Aj vy môžete pomôcť prírode so Zelenou elektrinou od ZSE


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Špinavá akcia Sputnik

Minulý týždeň všetko nasvedčovalo tomu, že akcia Sputnik bola dočasným manévrom na odpútanie pozornosti a testovanie publika, splnila svoj účel a môže ísť do kompostu. Lenže to by v nedeľu večer neodletel prázdny vojenský Spartan do Moskvy, aby sa na druhý deň vrátil s nákladom ruskej vakcíny.

Akcia Sputnik zašla zrejme ďalej, ako si pripúšťal Igor Matovič, keď sa zrodila v jeho hlave.

Agent Danko. O charaktere tejto akcie dostatočne vypovedá fakt, že ju ako prvý verejnosti oznámil Andrej Danko. Dávno pred tajomným facebookovým statusom Igora Matoviča o „dvoch rozhodnutiach, čo Slovensko výrazne zmenia“ vyzradil Andrej Danko – tiež cez Facebook – že slovenská vláda posiela do Ruska lietadlo po vakcíny.

Dankovi teda o operácii prinajmenšom niekto povedal – buď jeho ruskí priatelia, alebo niekto z okolia Igora Matoviča. Podľa tónu Dankovho statusu to však skôr vyzerá, že nebol len náhodným svedkom, ale priamym účastníkom, hoci len sprostredkovaním kontaktov.

Aby to nakoniec nebolo tak, že tí dvaja – Danko a Matovič – budú mať spoločné viac než len prázdny titul z vysokej školy.

Krajčí poslúchol. Žiaľ, Andrej Danko a Igor Matovič nie sú jedinými dôvodmi, prečo pochybovať o zmysle dovozu dvoch miliónov dávok ruských vakcín. Za tie dva týždne sa nezmenilo vôbec nič na tom, že ide o vakcínu bez schvaľovacieho procesu od inštitúcie, ktorej by malo Slovensko dôverovať. Nič sa nezmenilo ani na rezervovanom postoji Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv.

Stále je to produkt, ktorý na Slovensku nemá potvrdenú svoju bezpečnosť a účinnosť. Ten, kto môže napriek tejto neistote povoliť používanie Sputnika, sedí v kresle ministra zdravotníctva a je o ňom známe, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie