Denník N

Volko obhajuje európske zlato, no nie je favoritom. Vyhovuje mi to, hovorí

Ján Volko. Foto - TASR/AP
Ján Volko. Foto – TASR/AP

Nový diel týždenného newslettra Výklus o behaní.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

Ján Volko bude cez víkend obhajovať zlato z halových majstrovstiev Európy v šprinte na 60 metrov, ktoré získal v Glasgowe v roku 2019.

Kontinentálny šampionát sa bude konať od štvrtka do nedele v poľskom Toruni, okrem nášho najlepšieho šprintéra bude na ňom štartovať aj ďalších šesť Slovákov.

Volko má dokonca šancu na medailový hetrik, keďže v šprinte na 60 metrov získal na halových ME medailu aj v roku 2017, v Belehrade skončil druhý.

Na ME, ktoré sa konajú každé dva roky, však nebude favoritom na víťazstvo.

V aktuálnej sezóne je jeho výkon na 60-ke desiaty najlepší v Európe a vyhlásenia o tom, že hlavným cieľom je postup do osemčlenného finále, nie sú prejavom prehnanej skromnosti či nízkych ambícií, skôr reálnym odhadom aktuálnej situácie.

Volkove výkony v novej sezóne sú síce podobné tým spred dvoch rokov, tentokrát však čelí kvalitnejšej konkurencii.

Na druhej strane slovenský šprintér doteraz vždy načasoval formu tak, že bol schopný predviesť najkvalitnejšie výkony práve v situácii, keď to potreboval najviac.

Výklus je pravidelný týždenný newsletter o behu, vychádza každý utorok. Posielame ho aj e-mailom, vypočuť si ho môžete aj ako podcast na kanáli Šport Denníka N vo svojej podcastovej aplikácii.


Keď sa Ján Volko v marci 2019 kvalifikoval do finále halových majstrovstiev Európy v Glasgowe, nebolo isté, či sa v ňom vôbec postaví na štart. Pri semifinálovom behu ho rozbolel zadný stehenný sval a obava, či vydrží najvypätejší šprint halovej sezóny, bola namieste.

Ak by v tom čase Volko poznal výsledky budúcich vyšetrení a vedel o 10-centimetrovej fasciálnej trhline, možno by sa rozhodol nesúťažiť.

To by však diváci prišli o jedno z najvyrovnanejších finále v histórii šampionátov. Trojicu najlepších v ňom delili len dve stotiny sekundy a Volko zvíťazil napriek tomu, že mal na štarte

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Behanie

Podcast Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Výklus

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie