Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Otázka za 500 – prečo premiér rozkladá vlastnú vládu?

Vláda Igora Matoviča mohla byť sledovaná. Foto N - Tomáš Benedikovič
Vláda Igora Matoviča mohla byť sledovaná. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Za ľudí a SaS pripúšťajú aj pád vlády. 2. Čo na to Matovič? Triedi zrno od pliev. 3. Premiér ponížil svojho najlepšieho ministra. 3,5. Medzičasom na poli boja proti hnusobe.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Za ľudí a SaS pripúšťajú aj pád vlády

Netrvalo to ani rok (výročie bude 21. marca) a začalo sa vážnejšie hovoriť o páde vlády. Dôvodom sú nákupy Igora Matoviča v Rusku.

Najskôr predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová poslala stanovisko, v ktorom napísala, že je „znechutená“ spôsobom, akým premiér zaobstaral vakcínu Sputnik V a že „je reálne riziko rozpadu vládnej koalície“. Robila to čerstvo ranená odchodom výrazného poslanca Tomáša Valáška. Svoje rozhodnutie vysvetlil v tomto rozhovore.

Krátko po Za ľudí mimoriadne rokovanie na utorňajší večer zvolala aj SaS. Dokonca aj jej predseda Richard Sulík pripustil, že na stole je i otázka odchodu z koalície, čo je v jeho prípade veľký posun v rétorike.

Aj keď sa to môže javiť ako koordinovaná odbojová činnosť proti Matovičovi, každá zo strán má inú motiváciu a iný problém.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

SaS

Za ľudí

Komentáre

Teraz najčítanejšie