Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Konečne optimistické správy – vaša vakcína je už na dohľad

Očkovanie v Trnavskom kraji. Foto - trnavská župa
Očkovanie v Trnavskom kraji. Foto – trnavská župa

1. Zlých správ je toľko, že dnes môžu chvíľu počkať. 2. Obyčajní ľudia SaS: my obetujeme pešiaka, vy kráľa. 3. Premiér si opäť našiel novú nepriateľku.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Aj vy môžete pomôcť prírode so Zelenou elektrinou od ZSE


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Zlých správ je toľko, že dnes môžu chvíľu počkať – vaša vakcína je na dohľad

Na víkendové registračné fiasko na očkovanie proti covidu sa oprávnene zniesla masívna kritika. Utorok však priniesol aj povzbudivé novinky. Ak sa potvrdia aj v praxi, čakajú nás očkovacie dostihy v dobrom slova zmysle a relatívne rýchla úľava ešte pred letnými prázdninami.

Dnes sme sa tiež dozvedeli, že predstavitelia štátu pochopili, ako veľmi nahnevali v posledné dni svojich občanov. Za ponižujúce preteky o prihlásenie blízkych na registráciu sa najskôr ospravedlnila štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Jana Ježíková a o čosi neskôr aj minister Marek Krajčí.

Prejavilo sa to napríklad tak, že minister odvolal vedúceho Národného centra zdravotníckych informácií Petra Bielika a o večerných časoch uvoľňovania nových termínov sme sa tentoraz dozvedeli s predstihom niekoľkých hodín. A ešte aj presne po krajoch. Od budúceho pondelka by zároveň mal začať fungovať systém čakárne, keď odpadne povinnosť prácne hľadať voľné termíny a bude stačiť čakať na ich automatizované pridelenie.

Kedy príde na koho rad

Aj bez Sputnika skoro na všetkých, čo budú mať záujem. S ním ešte o mesiac skôr.

Prvá dobrá správa – ak (to ak je veľmi dôležité) výrobcovia dodržia slovo a pošlú dohodnuté množstvá vakcín, len za marec ich príde toľko ako za predchádzajúce tri mesiace spolu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Očkovanie proti koronavírusu

Komentáre

Teraz najčítanejšie