Denník N

Newsfilter: Konečne optimistické správy – vaša vakcína je už na dohľad

Očkovanie v Trnavskom kraji. Foto - trnavská župa
Očkovanie v Trnavskom kraji. Foto – trnavská župa

1. Zlých správ je toľko, že dnes môžu chvíľu počkať. 2. Obyčajní ľudia SaS: my obetujeme pešiaka, vy kráľa. 3. Premiér si opäť našiel novú nepriateľku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Zlých správ je toľko, že dnes môžu chvíľu počkať – vaša vakcína je na dohľad

Na víkendové registračné fiasko na očkovanie proti covidu sa oprávnene zniesla masívna kritika. Utorok však priniesol aj povzbudivé novinky. Ak sa potvrdia aj v praxi, čakajú nás očkovacie dostihy v dobrom slova zmysle a relatívne rýchla úľava ešte pred letnými prázdninami.

Dnes sme sa tiež dozvedeli, že predstavitelia štátu pochopili, ako veľmi nahnevali v posledné dni svojich občanov. Za ponižujúce preteky o prihlásenie blízkych na registráciu sa najskôr ospravedlnila štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Jana Ježíková a o čosi neskôr aj minister Marek Krajčí.

Prejavilo sa to napríklad tak, že minister odvolal vedúceho Národného centra zdravotníckych informácií Petra Bielika a o večerných časoch uvoľňovania nových termínov sme sa tentoraz dozvedeli s predstihom niekoľkých hodín. A ešte aj presne po krajoch. Od budúceho pondelka by zároveň mal začať fungovať systém čakárne, keď odpadne povinnosť prácne hľadať voľné termíny a bude stačiť čakať na ich automatizované pridelenie.

Kedy príde na koho rad

Aj bez Sputnika skoro na všetkých, čo budú mať záujem. S ním ešte o mesiac skôr.

Prvá dobrá správa – ak (to ak je veľmi dôležité) výrobcovia dodržia slovo a pošlú dohodnuté množstvá vakcín, len za marec ich príde toľko ako za predchádzajúce tri mesiace spolu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

  Očkovanie proti koronavírusu

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie