LM, osemfinále: Experiment s Ronaldom zlyháva. Urobil neodpustiteľnú chybu, tvrdí Capello

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

Juventus pred troma rokmi zaplatil Realu sto miliónov eur za Cristiana Ronalda s vidinou, že klubu prinesie trofej Ligy majstrov.

Stal sa však presný opak – Juventus je horší než pred Ronaldovým príchodom a tento rok skončil v Lige majstrov už v osemfinále s Portom.

Portugalský tím priviedol k nečakanému postupu jeden z najväčších futbalových simulantov Pepe, ktorý sa však teraz ukázal ako vynikajúci kapitán.

Pokračuje aj Borussia Dortmund a hviezdne večery Erlinga Haalanda.

Súhrn Ligy majstrov prinášame vždy ráno po zápasoch a posielame ho aj e-mailom.

V 36 rokoch je najlepším strelcom talianskej ligyvyhlasuje o sebe, že jeho biologický vek je o desať rokov nižší. Cristiano Ronaldo pred troma rokmi prišiel do Juventusu vyhrať Ligu majstrov a v odvete osemfinále proti Portu mal byť rozdielovým hráčom.

Keď Porto začiatkom druhého polčasu prišlo o vylúčeného Mehdiho Taremiho a Federico Chiesa strelil v 63. minúte gól na 2:1, pre Juventus všetko vyzeralo skvele. Domáci mali množstvo času na to, aby proti oslabenému súperovi strelili ďalší gól a rozhodli. V prvom zápase vyhralo Porto 2:1.

Čakalo sa na to, či dovtedy nevýrazný Ronaldo predvedie svoj hviezdny moment, no ten neprišiel ani v záverečnej polhodine, ani v následnom predĺžení.

Namiesto toho sme Ronalda videli v rozhodujúcej chvíli zbabrať jednoduchú úlohu, čo viedlo k ďalšiemu zlyhaniu Juventusu. Po Ajaxe pred dvoma rokmi a Lyone vlani teraz Turínčania vypadli proti Portu.

„Existuje množstvo dôkazov, ktoré naznačujú, že Juventus sa od kúpy Ronalda stal horším tímom,“ komentoval v súhrne zápasu Jacob Steinberg z The Guardian.