LM, osemfinále: Messi nedal penaltu a šance zahadzoval aj hráč za 135 miliónov, ktorý jednoducho nie je dosť dobrý

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

po stredajšej remíze Barcelony v Paríži sa skončila jedna éra v Lige majstrov. Prvýkrát od roku 2005 sa vo štvrťfinále neobjavia Lionel Messi ani Cristiano Ronaldo, ktorého Juventus v utorok vypadol s Portom.

Zápas PSG s Barcelonou bol tiež zosobnením generačnej výmeny v Lige majstrov. Kylian Mbappé sa vo veku 22 rokov a 80 dní stal historicky najmladším hráčom, ktorý v súťaži strelil 25 gólov.

O viac ako 200 dní tak prekonal rekord dnes 33-ročného Messiho, o ktorého odchode z Barcelony sa opäť začína špekulovať po tom, čo jeho klub vypadol už v osemfinále Ligy majstrov prvýkrát od roku 2007.

Hostia nedokázali zopakovať svoj slávny obrat spred štyroch rokov a namiesto toho porazili samých seba nevyužitými príležitosťami. Naopak, PSG má aj vďaka výborným zákrokom brankára Keylora Navasa nakročené do svojho druhého finále v dvoch rokoch.

V Budapešti si Liverpool poistil postup do štvrťfinále počas štyroch minút druhého polčasu proti RB Lipsko.

Súhrn Ligy majstrov prinášame vždy ráno po zápasoch a posielame ho aj e-mailom.

Paríž do odvety nastupoval okrem pohodlného trojgólového vedenia (4:1) so spomienkami hodnými nočnej mory. S podobne komfortným náskokom (4:0) totiž pred štyrmi rokmi cestoval na odvetu osemfinále do Barcelony.

Domáci vtedy predviedli zvrat, ktorý sa zapísal do dejín futbalu. Vyhrali 6:1, pritom v 87. minúte bolo stále iba 3:1. Zápas z 8. marca 2017 je odvtedy známy iba ako „La Remontada“, teda obrat.

Zo stredajšej základnej zostavy oboch tímov si ho pamätali traja hráči. Na strane PSG to boli obrancovia Layvin Kurzawa, Marquinhos a stredopoliar Marco Verratti. U hostí sa na vtedajšom úspechu podieľali Messi, Sergio Busquets a brankár Marc-Andre ter Stegen.

Neymar, ktorý bol hlavným aktérom obratu ešte v drese Barcelony, no v súčasnosti je hráčom PSG, do duelu nezasiahol pre pretrvávajúce zranenie.

Pomohli aj fanúšikovia

Veteráni domácich sa však z traumatickej prehry spred štyroch rokov poučili a Barcelonu k obratu nepustili. Zostrih zápasu nájdete tu.

Svojou troškou prispeli aj parížski fanúšikovia, ktorí sa síce na zápas pre prísne protipandemické opatrenia nedostali, no pred hotelom hostí