Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Nikdy nepodceňujme Matovičovu schopnosť pokaziť, čo sa dá 

1. Desať dní, ktoré neotriasli takmer ničím. 2. Na jedenásty deň to vybuchlo znovu. 3. Pčolinského kauza zemetrasenie asi nevyvolá. 

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Aj vy môžete pomôcť prírode so Zelenou elektrinou od ZSE


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Desať dní, ktoré neotriasli takmer ničím

Od pondelka 1. marca, keď premiér Igor Matovič vítal na košickom letisku prvú dodávku zatiaľ neregistrovanej ruskej vakcíny Sputnik V, do stredy 10. marca, keď sa koaliční partneri stretli v budove parlamentu, aby sa dohodli na tom, ako a či vôbec pokračovať, naberala koaličná kríza rôzne podoby. Najjednoduchší opis jej krivky by však mohol znieť, že po trojdňovom prudkom raste došlo k jej rýchlemu splošteniu, a to aj napriek tomu, že najmä premiér robil, čo mohol, aby naďalej dosahovala rekordné úrovne.

Kde je ten tandem? Zlom prišiel už v polovici minulého týždňa, keď sa po predsedoch SaS a Za ľudí, ktorým po Matovičovom nedôstojnom divadle okolo Sputnika zjavne došla trpezlivosť, konečne ozval šéf Sme rodina Boris Kollár, ktorý odložil riešenie o celý týždeň. A čo urobili rebelujúce strany? Nielenže to akceptovali, ale pomerne rýchlo začali ustupovať zo svojich požiadaviek.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Vladimír Pčolinský

Komentáre

Teraz najčítanejšie